Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Międzynarodowa konferencja naukowa w Żytomierzu

Międzynarodowa konferencja naukowa w Żytomierzu

Niewątpliwie Żytomierz to stolica życia kulturalnego, oświatowego i naukowego całego regionu. Zaczął się rok akademicki i Uniwersytet Państwowy imienia Iwana Franki w Żytomierzu serdecznie powitał uczestników i gości Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „POLSKO-UKRAIŃSKIE BADANIA PSYCHOLOGICZNE, PEDAGOGICZNE I JĘZYKOZNAWCZE W UJĘCIU DIACHRONICZNYM I SYNCHRONICZNYM”, która odbyła się w dniach 10-11 września 2018 roku.

Organizatorzy konferencji, Uniwersytet Państwowy imienia Iwana Franki w Żytomierzu i Akademia Ignatianum w Krakowie we współpracy z Państwową Biblioteką Naukowa i Pedagogiczna Ukrainy imienia Wasyla Suchomlińskiego Narodowej Akademii Nauk Pedagogicznych Ukrainy i Instytutem Komputerowych Technologii Informacyjnych Narodowego Uniwersytetu Lotnictwa Ukrainy, zaplanowali ciekawy program konferencji, z którego mogli skorzystać jej uczestnicy, goście i studenci. Obrady na sali konferencyjnej trwały dwa dni. Na spotkanie przybyła delegacja naukowców z Akademii Ignatianum w Krakowie. Ciekawostką tej konferencji były wspólne wystąpienia ukraińskich і polskich naukowców, którzy prezentowali różne podejścia do tego samego problemu w Polsce i na Ukrainie.

Współpraca międzynarodowa między Państwowym Uniwersytetem imienia Iwana Franki w Żytomierzu a Akademią Ignatianum intensywnie się rozwija w ramach umowy o współpracy zawartej między uczelniami. 11 września podczas swojego pobytu goście z Ignatianum jako profesorzy wizytujący wygłosili szereg wykładów dla studentów i wykładowców Naukowo-metodycznych Instytutów Pedagogiki i Filologii Obcej oraz Wydziału Socjalno-Pedagogicznego. Pozytywna atmosfera, wzajemna otwartość na nowe doświadczenie, poruszane tematy budziły zainteresowanie studentów i wykładowców, o czym świadczyły słowa wdzięczności i wręczone  gościom kwiaty.

Członkini Studenckiego Klubu Polskiego, Oksana Lytvak, z przyjemnością służyła pomocą, tłumacząc ciekawe wykłady  studentom Wydziału Socjalno-Psychologicznego.

Spodziewamy się, że omawiane perspektywy i możliwości współpracy naukowej niebawem zostaną urzeczywistnione. Szczerze życzymy wszelkiej pomyślności i udanych badań naszym kolegom w Polsce i na Ukrainie.

Oksana Lytwak, Studencki Klub Polski w Żytomierzu, 19.09.18 r.

lp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code