Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Międzynarodowe seminarium naukowe pt. „Międzykulturowa edukacja regionalna” w Żytomierzu

Międzynarodowe seminarium naukowe pt. „Międzykulturowa edukacja regionalna” w Żytomierzu

W piątek 15 listopada Polskie Towarzystwo Naukowe w Żytomierzu razem z Wyższą Szkoła Agrobiznesu w Łomży oraz Żytomierskim Handlowo-Ekonomicznym Koledżem  Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu przeprowadziło seminarium naukowe pt. „Międzykulturowa edukacja regionalna”. To przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków finansowych otrzymanych od Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą”.

Udział w zebraniu naukowym wzięli przedstawicieli uczelni w Łomży (Maciej Macieboch, kanclerz uczelni oraz dr Andrzej Borusiewicz, prorektor), Uniwersytetu Wrocławskiego  (politolog dr Robert Foks), przedstawiciele Uniwersytetu Państwowego imienia Iwana Franki – doc. dr Walery Baszmanowski, doc. dr Aleksander Żukowski, doc. dr Walentyna Kowalczuk. Nie zabrakło oczywiście reprezentantów uczelni, na której odbywało się seminarium – z referatem wystąpiła pani Ludmiła Bondar, nie dojechał natomiast zapowiedziany wcześniej pan Georgij Mokrycki.

Obecność fachowców z różnych dziedzin – turystyki, pedagogiki, historii, politologii była powiązana z wieloaspektowością samego tematu, bowiem wielokulturowość jest zjawiskiem, wykorzystywanym dla promocji produktów turystycznych, zwracają na nie uwagę w procesie kształcenia nauczycieli, fachowców od turystyki, występuje ona w środkach masowego przekazu, jest obecna w euroregionach.

Uczestnicy wysłuchali więc wiele ciekawych referatów z różnych dziedzin, a na koniec wyjechali w teren celem zapoznania się z walorami agroturystyki na Żytomierszczyźnie. Tym razem wybór padł na gospodarstwo agroturystyczne „Siła” we wsi Kustyn powiatu berdyczowskiego i ono nie zawiodło oczekiwań uczestników.

Sergiusz Rudnicki, bwp

 

Zdjęcia z Żytomierskiego seminarium

{morfeo 463}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code