Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Michał Dworczyk we Lwowie: Europa jest zdecydowana by wspierać Ukrainę

Michał Dworczyk we Lwowie: Europa jest zdecydowana by wspierać Ukrainę

Fot. Lwowska OWA

Dziesięć ciężarówek z pomocą humanitarną, przeważnie z żywnością już czeka w Rzeszowie na wyjazd na Ukrainę – poinformował we Lwowie 21 marca na spotkaniu z przewododniczącym Lwowskiej Administracji Wojskowej Maksymem Kozyckim Michał Dworczyk, szef KPRM.

Maksym Kozycki podziękował Polsce za stale udzielane wsparcie w czasach wojnych z Rosją. “Obwód lwowski stał się hubem humanitarnym, skąd odpowiednio do zaleceń Biura Prezydenta wyruszają transporty do najbardziej potrzebujących regionów. W oficjalnych punktach przyjmowania uchodźców dach nad głową znalazło ponad 200 tysięcy osób. Lecz prawdziwa ilość uciekinierów jest znacznie większa I wynosi od 400 do 500 tysięcy osób. Poza tym nadeszło prawie 100 zgłoszeń na przeniesienie biznesu do obwodu lwowskiego” – mówił.

Michał Dworczyk z kolei przypomniał, że od początku agresji rosyjskiej do Polski z Ukrainy wyjechało 2 miliony osób. Polacy pomagają im jak tylko mogą. Dodał, organizowana w ostatnich tygodniach wizyta przedstawicieli rządów Polski, Czech i Słowenii w Kijowie była wyrazem przekonania, że trzeba wspierać Ukrainę. Jak zaznaczył, delegacja w składzie której byli premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier Jarosław Kaczyński dała jasny sygnał, ze Ukraina nie zostanie sama w walce z rosyjskim najeźdźcą.

W rozmowie uczestniczyła także konsul KG RP we Lwowie Eliza Dzwonkiewicz.

Słowo Polskie za: lwowska OWA, 23 marca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code