Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Miasto Chmielnicki – najbardziej bezpieczne na Ukrainie

Miasto Chmielnicki – najbardziej bezpieczne na Ukrainie

Źródło: 5.ua

Źródło: 5.ua

Na czele rankingu najbardziej bezpiecznych miast Ukrainy znalazł się dawny Płoskirów. Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez Instytut Badań Społeczno-Gospodarczych mieszkańcy miasta uważają go za bardzo bezpieczne. Ich opinię potwierdzają statystyki policyjne.

TOP-5 najbezpieczniejszych miast Ukrainy:

1. Chmielnicki,
2. Tarnopol,
3. Czerniowce,
4. Czernihow,
5. Iwano-Frankowsk.

– Opinie mieszkańców o stanie bezpieczeństwa w ich własnym mieście nie zawsze są zgodne z tym, co podaje policja. Na przykład w miastach, gdzie ilość zgłoszeń na policję jest mniej więcej podobna, mieszkańcy tych miejscowości różnie oceniają stopień bezpieczeństwa. Na przykład w Iwano-Frankowsku, Winnicy i Chersoniu ilość interwencji policyjnych jest mniej więcej taka sama – od 150 do 165 na 10 tys. osób. Lecz sami mieszkańcy uważają inaczej. Mieszkańcy Winnicy i Iwano-Frankowska czują się bardziej bezpieczni, w Chersoniu – znacznie mniej – mówiła ekspert Instytutu Badań Społeczno-Gospodarczych Krystyna Awramenko.

Najmniej bezpieczne miasta na Ukrainie, zgodnie z sondażem, to – Zaporoże, Kropywnycki, Kijów, Sewerodonieck oraz Mikołajów.

Ciekawostką jest fakt iż w Lwowie, gdzie policja odnotowuje 200 zgłoszeń na 10 tys. mieszkańców, ludzie czują się bezpiecznie. W tym samym czasie w Mariupolu przy bardzo niskim wskaźniku zgłoszeń (32 na 10 tys.) tylko 41 proc. mieszkańców czuje się bezpiecznie.

Słowo Polskie, 02.05.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code