Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Miasta partnerskie uczciły Żytomierz z okazji 1134-lecia

Miasta partnerskie uczciły Żytomierz z okazji 1134-lecia

W dniu 8 września z okazji 1134-lecia założenia miasta Żytomierz mer Sergij Suchomlyn zorganizował spotkanie oficjalne z przedstawicielami placówek dyplomatycznym i delegacjami zagranicznymi, reprezentującymi m.in. miasta partnerskie.

Żytomierz odwiedzili Konsul Generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński, konsul honorowy Republiki Słowenii w Żytomierzu Maja Martynenko, delegacje z miast partnerskich Kutaisi (Gruzja), Montana (Bułgaria) oraz Płock (Polska).

„Miło mi powitać honorowych gości w naszym mieście. Żytomierz – to miasto o szczególnym kolorycie, bogatymi tradycjami i sławną historią. Główną wartością miasta są mieszkańcy, którzy swoją codzienną pracą tworzą historię Żytomierza. Chciałbym, aby każdy, kto urodził się i mieszka tu, był dumny, że jest żytomierzaninem” – powiedział Sergiej Suchomlyn.

„Dzisiaj Żytomierz idzie drogą integracji europejskiej, wdrąża współczesne technologie zarządzania i produkcji, poprawia miejską infrastrukturę. Jestem przekonany, że wszystkie osiągnięcia miasta nie byłyby możliwe bez właściwego zarządzania” – zaznaczył Konsul Generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński.

Walentyna Jusupowa na postawie informacji http://zt-rada.gov.ua/, 12.09.18 r.

lp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code