Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Watykan mianował nowego biskupa diecezji kijowsko-żytomierskiej

Watykan mianował nowego biskupa diecezji kijowsko-żytomierskiej

W niedzielę, 30 kwietnia w Watykanie Papież Franciszek mianował o. Witalija Krywyckiego SDB, proboszcza parafii św. Piotra w Odessie, biskupem diecezji kijowsko-żytomierskiej w Ukrainie.

Arcybiskup Witalij urodził się 19 sierpnia 1972 roku w Odessie. W 1987 roku rozpoczął przygotowania do życia duszpasterskiego pod kierownictwem ks. Tadeusza Choppe. W 1990 roku wstąpił do Zgromadzenia Salezjanów św. Iwana Bosko.

Ks. Witali najpierw pełnił funkcję wikarego w Odessie (1997-2004). Od 2004 do 2012 roku był proboszczem parafii oraz stał na czele Zgromadzenia Salezjańskiego w Korostyszewie i całej Żytomierszczyźnie.  Od 2012 do 2014 służył w Peremyszlanach w obwodzie lwowskim, a od 2014 roku wrócił do Odessy, gdzie został proboszczem parafii św. Piotra w Odessie.

Jak pamiętamy, diecezja kijowsko-żytomierska została bez biskupa po nagłej śmierci ordynariusza arcybiskupa Piotra Malczuka, który zmarł 27 maja 2016 roku. Do diecezji kijowsko-żytomierskiej należą parafie rzymsko-katolickie z kijowskiego, żytomierskiego, czerkaskiego i czernihowskiego obwodów.

Walentyna Jusupowa, http://www.kyiv-zhytomyr.com.ua, 30.04.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code