Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Metropolita prawosławny Władymir skasował synod, inicjowany przez Agatangeła

Metropolita prawosławny Władymir skasował synod, inicjowany przez Agatangeła

Zdjęcie pobrane z unian.netMetropolita ukraińskiego kościoła prawosławnego Moskiewskiego patriarchatu Władymir skasował przeprowadzenie wyznaczonego na dzisiaj posiedzenia Świętego synodu.

O tym mówi się w liście znajdującego się na leczeniu metropolity Władimira do członków Świętego synodu UPC MP.

Inicjatorem zwołania synodu był najstarszy po Władimirze według hierarchii kościoła prawosławnego metropolita Odeski i Izmailski Agafangieł.

Eksperci sądzą, że decyzja metropolity Władimira świadczy o otwartej walce wśród dwóch grup hierarchów. „Zamiast tego żeby podtrzymać swojego zwierzchnika podczas choroby, grupa archijerejów zaczęła zakulisowe gry w celu jego usunięcia. Rzecz idzie, w istocie, o kościelnym rejderstwie, – oświadczyła gazecie wiceprezydent ukraińskiego stowarzyszenia religioznawców Ludmiła Filipowicz. – To nie tylko nie kanoniczne, ale też amoralne. Widzimy szczere życzenie rządu biskupów z metropolitą na czele z Agatangełem przepisać reguły i w całości podporządkować kościół Moskwie”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code