Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Metropolita lwowski uczestniczył w III Międzynarodowym Kongresie ku czci Najświętszego Serca Jezusowego i Maryi w Miami

Metropolita lwowski uczestniczył w III Międzynarodowym Kongresie ku czci Najświętszego Serca Jezusowego i Maryi w Miami

Na zaproszenie abp. Miami Thomasa Wieńskiego oraz Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w dniach 8 – 10 czerwca metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki wziął udział w III Międzynarodowym Kongresie ku czci Najświętszego Serca Jezusa i Maryi pt. „Nie bój się być świętym i apostołem trzeciego tysiąclecia”.

Kongres rozpoczął się ze wspólnej Mszy Świętą i modlitwy dziękczynienia za dar życia i posługi św. Jana Pawła II, której przewodniczył Ordynariusz Miami abp Thomas.

W niedzielę, 10 czerwca, Lwowski Metropolita przedstawił referat o życiu i posłudze Ojca Świętego Jana Pawła II.

Arcybiskup wygłosił prelekcję pt. „Kościół cierpiący – świadkiem świętości w naszym czasie historycznym”. Centralnym tematem przemówienia abp. było prześladowanie Kościoła katolickiego w Związku Radzieckim od rewolucji do upadku komunizmu, w świetle objawień Matki Bożej Fatimskiej oraz jej wezwania do modlitwy o nawrócenie Rosji.

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, zwracając się do uczestników Kongresu, przedstawił osobę Świętego Papieża jako Świadka wiary, który wzywa, abyśmy się troszczyli o własną świętość, ale przypomniał również, że św. Jan Paweł II w swoim nauczaniu ciągle mówił o ważności wolności. „Żaden z nas nie ma wątpliwości, że Ojciec Święty był taką duszą, która wsparła naszą wolność”, – powiedział Arcybiskup.

Warto zaznaczyć, że w kongresie uczestniczyło wielu ciekawych prelegentów i świadków życia św. Jana Pawła II, m.in. prałat Sławomir Oder, wikariusz sądowy Trybunału Rzymskiego i postulator procesu kanonizacyjnego św. Jana Pawła II.

Lidia Baranowska na podstawie informacji rkc.lviv.ua, 15.06.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code