Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Mer Równego Oleksandr Tretiak spotkał się z Wojciechem Chadżym – Przewodniczącym Rady Miejskiej Jeleniej Góry

Mer Równego Oleksandr Tretiak spotkał się z Wojciechem Chadżym – Przewodniczącym Rady Miejskiej Jeleniej Góry

Jelenia Góra to gmina w Polsce, z którą rówieńska terytorialna hromada utrzymuje silne więzi.

W trakcie rozmowy uczestnicy spotkania omówili kwestie partnerstwa strategicznego pomiędzy Rówieńską hromadą a miastem Jelenia Góra w dziedzinie edukacji i turystyki.

„Mamy plany dalszej wzajemnie korzystnej współpracy w rozwoju społeczności, a także wspólnych działań. W szczególności Pan Wojciech Hadży zaprosił dziecięcą orkiestrę dętą Szkoły Muzycznej Równe do wzięcia udziału w obchodach dnia miasta Jeleniej Góry. Ja z kolei zaprosiłem również do odwiedzenia Dnia Miasta w sierpniu bieżącego roku – zaznaczył mer Równego Aleksander Tretiak.

Wojciech Hadży podkreślił duchowy związek z Ukrainą i miastem Równem, zwracając uwagę, że jego rodzina pochodzi z obwodu rówieńskiego. Mówił także o głównych wyzwaniach stojących przed miastem Jelenia Góra w związku z pandemią koronawirusa COVID-19 oraz stanem szczepień. Na zakończenie spotkania strony wymieniły się symbolicznymi prezentami i wyraziły nadzieję na kontynuację współpracy na rzecz obu społeczności.

Sergij Porowczuk za: Rada Miasta Równe, 25 lipca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code