Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Mer miasta Winnicy jako jeden z pierwszych pogratulował Polakom z okazji Święta Niepodległości

Mer miasta Winnicy jako jeden z pierwszych pogratulował Polakom z okazji Święta Niepodległości

„Polska jako pierwsza uznała niepodległość Ukrainy w 1991 roku, a teraz znajduje się w gronie krajów, które najbardziej wspierają nas w walce o suwerenność” – zaznaczył Sergij Morgunow, mer podolskiego miasta Winnica.

„Dziś w imieniu całej Winnicy mam zaszczyt pogratulować naszym przyjaciołom i partnerom w Polsce ich święta narodowego – Święta Niepodległości. Polacy przeszli trudną drogę do swojej państwowości. Ale udało im się zbudować silny europejski kraj. I oni dobrze rozumieją Ukraińców, którzy teraz bronią swojego prawa do wolnego życia.

Dziś Polska jest z nami. I odczuwamy to wsparcie nie tylko na poziomie rządu, ale na poziomie polskich gmin i zwykłych ludzi. I to jest bardzo odczuwalna pomoc.

Polska to więcej niż partner strategiczny, więcej niż dobry sąsiad – to prawdziwi przyjaciele i sojusznicy. Polskie miasta jako pierwsze podały pomocną dłoń także Winnicy…

Dziękuję za wsparcie!
Niech żyje Polska!

Słowo Polskie za: RM Winnicy, 11 listopada 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code