Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Mer Kowla Ihor Czajka podziękował burmistrzowi polskiego miasta Szczuczyn za pomoc

Mer Kowla Ihor Czajka podziękował burmistrzowi polskiego miasta Szczuczyn za pomoc

„Po raz kolejny mer Szczuczyna Artur Kuczyński pędzi na Ukrainę z województwa podlaskiego za kierownicą autobusu. Z małego miasteczka, znacznie mniejszego niż Kowel, gdzie Artur był trzykrotnie wybierany na burmistrza – ma 92% poparcia. I rozumiem dlaczego – skupiają się w nim wszystkie cechy przywódcze: bezwarunkowa prostota, otwartość, profesjonalizm i charyzma” – napisał na swojej stronie w sieci społecznościowej szef lokalnego samorządu.

„Oprócz tego, że Artur kocha szosę (jest motocyklistą), to bezgranicznie kocha ludzi. I to jest główny powód, dla którego po pierwszym humanitarnym ładunku, za który my, mieszkańcy Kowla, jesteśmy nieskończenie wdzięczni naszym polskim przyjaciołom, zapytał, czego potrzebowalibyśmy więcej. I tu znowu ładunek humanitarny mija dwa dni – dwa transporty (jeden – z pomocą medyczną dla Rownego), zaaranżowana wczoraj w optymistycznym nastroju. Artur i jego koledzy składają gratulacje mieszkańcom Kowla z polskiego miasta partnerskiego Schuczyn i wierzą w nasze zwycięstwo! A pomoże w tym pieczołowicie zebrany ładunek humanitarny, który zebrali dla nas Polacy: około tony żywności, bielizny termicznej, noktowizorów, power banków, leków. Dziękuję naszym polskim braciom! Dziękuję, Szczuczynowi! Chwała Ukrainie!” – napisał w liście Ihor Czajka.

Sergij Porowczuk, fot. facebook, 24 marca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code