Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Medycy z Ukrainy szkolą się w Katowicach

Medycy z Ukrainy szkolą się w Katowicach

Lekarze i pielęgniarki z Ukrainy goszczą w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Przez kilka tygodni będą obserwować pracę tutejszego oddziału ratunkowego.

– Widać, że włożono tu dużo pracy, by wszystko sprawnie funkcjonowało. Wiele z tych rozwiązań jest bardzo praktycznych, przeniesiemy je do naszego szpitala we Lwowie, który właśnie jest w trakcie zmian i przygotowuje się do utworzenia w swoich strukturach oddziału ratunkowego – mówiła dr Halyna Kovalenko, ordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii lwowskiego szpitala.

Goście z Ukrainy poznawali podział pracy, organizację przestrzeni i inne zasady funkcjonowania tutejszego oddziału ratunkowego.

Wizyta Ukraińców w Katowicach była możliwa dzięki umowie Górnośląskiego Centrum Zdrowie Dziecka z lwowskim szpitalem. To pierwsza z trzech grup z Ukrainy wizytujących katowicki szpital. Każda spędzi w Katowicach tydzień.

GCZD jest szpitalem klinicznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, realizowany jest kompleksowy program szkoleń dla studentów polskich i zagranicznych, który uzyskał pozytywną opinię polskiej i amerykańskiej komisji akredytacyjnej. Prowadzone jest również kształcenie przed oraz podyplomowe, w tym specjalizacje, staże oraz kursy specjalistyczne w zawodach medycznych. Szpital w Katowicach to także jedyny ośrodek w tej części kraju, który zajmuje się leczeniem chorób rzadkich i ultrarzadkich u dzieci.

Sergij Porowczuk, 12 lutego 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code