Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Marsz dla Życia i Rodziny w Polsce

Marsz dla Życia i Rodziny w Polsce

Fot. marsz.org

9 czerwca ulicami Warszawy i wielu innych miast Polski przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. W stołecznej procesji wzięło udział 10 tysięcy osób.

Podczas wydarzenia postulowano m.in. odwołanie wprowadzenia edukacji seksualnej do szkół. Poza rodzinami z dziećmi, uczestnikami wydarzenia byli również eksperci w dziedzinie programów wychowawczych oraz przedstawiciele organizacji rodzicielskich z krajów Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych.

Marsz wyruszył sprzed pomnika Kopernika na Krakowskim Przedmieściu i zakończył się przy bramie stołecznego Ratusza. Wszystkie kobiety oczekujące narodzin dziecka otrzymały od organizatorów  niemowlęce ubranka. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Mogli oni spotkać postaci z bajek, uczestniczyć w pokazie baniek mydlanych w wykonaniu finalistki programu „Mam Talent” Inny Biliaievej czy posłuchać szkockiej orkiestry „Pipes &Drums” w tradycyjnych strojach. Uczestników przemarszu zagrzewał do śpiewu zespół Trio.

Uczestnicy marszu z przyklejonymi do ubrań naklejkami „Brońmy dzieci” nieśli transparenty i plansze wzywające do sprzeciwieniu się seksualizacji dzieci w szkołach oraz przedszkolach, ochrony życia od chwili poczęcia oraz plakaty akcentujące, że małżeństwo to związek oparty na małżeństwie kobiety i mężczyzny. Maszerujący nieśli stumetrową biało-czerwoną flagę; wielu uczestników, szczególnie tych najmłodszych, trzymało kolorowe balony.

Marsz poprzedziła Msza święta w Kościele św. Krzyża w intencji uczestników wydarzenia a pozdrowienia i błogosławieństwo dla uczestników marszu przekazał metropolita warszawski, ksiądz kardynał Kazimierz Nycz oraz arcybiskup Romuald Kamiński, ordynariusz warszawsko-praski.

Pierwszy polski Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku. Na przestrzeni 14 lat organizacji Marszu podjęło się już ponad 150 miast w całej Polski. Centrum Życia i Rodziny jest ogólnopolskim koordynatorem marszów.

Sergij Porowczuk za: Polonia Christiana, 13 czerwca 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code