Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Marsz dla życia i rodziny w Kamieńcu Podolskim

Marsz dla życia i rodziny w Kamieńcu Podolskim

28 maja 2017 roku w Kamieńcu-Podolskim odbył się marsz poparcia dla rodziny.

Procesja została zorganizowana przez miejską Radę Duchowieństwa z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny. Chrześcijanie różnych konfesji zebrali się wspólnie aby powiedzieć, że rodzina – to związek mężczyzny i kobiety, któremu pobłogosławił Stwórca, gdzie rozpoczyna się nowe życie, podstawa istnienia zdrowego społeczeństwa i przyszłość dla ojczyzny.

Ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej biskup Leon Dubrawski, komentując tą inicjatywę dziennikarzom CREDO, powiedział: „Obserwując dzisiejszą młodzież, uświadamiam sobie: w czasach trudnych, gdy ludzie żyli w ciężkich warunkach finansowych –rodziny były silniejsze. Teraz mamy wiele problemów, ale często nie wchodzą w żadne porównanie z tymi, z jakimi zetknęli się nasi przodkowie. Ależ rodziny wtedy były mocne! Musimy zrozumieć – nie istnieje życia bez krzyża. Teraz ludzie w swoim życiu nie stawiają na pierwszym planie Boga. Rodzina, która stawia na pierwszym miejscu Boga – jest silna Jego mocą. Wspólna modlitwa, spotkania rodzinne pomagają w pokonaniu wielu problemów. Kiedy rodzice – ojciec i matka – zajmują należne im miejsce w rodzinie, wykonują swoje obowiązki – rodzina żyje! Ważne są nawet zwykłe wspólne spacery. Przede wszystkim jednak, rodzice powinni pokazać swoim dzieciom drogę do świątyni. Dzieci zapamiętają i będą naśladować przykład swoich rodziców. Rodzice dla nich – to żywa Ewangelia. Pamiętam z dzieciństwa, jak jedna kobieta – wicedyrektor szkoły, to było w czasach komunizmu – kiedy z synami siadali do stołu, zawsze czytała Ewangelię – uświadamiała sobie, że tylko w ten sposób wychowa ich na dobrych ludzi. Tego dziś naszym rodzinom brakuje. Staramy się zapewnić swoim dzieciom wszystko, co się da. Często pytam rodziców,- Czego pragną dla swoich dzieci?. Mówią: „Szczęścia, zdrowia”.”I to wszystko? Tak mało?,- pytam ich. – A dlaczego nie pragniecie Królestwa Bożego, łask Bożych?”

Wikariusz parafii Sw. Apostołów Piotra i Pawła o. Aleksandr Burmistrow reprezentuje Kościoł katolicki w kamienieckiej Radzie Duchowieństwa. „Dzisiaj w naszym mieście odbył się kolejny już marsz za godność rodziny, na poparcie tradycyjnego, biblijnego modelu rodziny. Widzimy, że z zachodu do Ukrainy nadchodzą różne nowoczesne tendencje, w szczególności ideologia gender. Myślę, że nasz marsz jest inicjatywą godną udziału i wsparcia. W ten sposób pokazujemy innym, przedstawicielom władzy nasz szacunek do tradycyjnej, otwartej na życie rodziny, którą tworzą mężczyzna i kobieta – jedna mama i jeden tato. W Kamieńcu -Podolskim to przedsięwzięcie zorganizowała Rada Duchowieństwa – katolicy, prawosławni, przedstawiciele różnych protestanckich wspólnot kościelnych. W ten sposób chcemy pokazać miastu, że szukamy jedności, że jesteśmy świadkami wiary w jedynego Boga, ponieważ wszyscy czerpiemy z jednego źródła. Jesteśmy tego samego zdania, co do rodziny!” – powiedział o. Aleksander, mówiąc o celu i organizacji marszu.

Lidia Baranowska na podstawie informacji credo.pro, zdjęcia: Halina Kostyniuk, 05.06.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code