Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Lwowski autobus elektryczny pokonał odległość 320 kilometrów i dojechał do Kamieńca

Lwowski autobus elektryczny pokonał odległość 320 kilometrów i dojechał do Kamieńca

Fot. http://www.autoconsulting.ua

Produkowany na lwowskim przedsiębiorstwie autobus elektryczny „Elektron E191” wziął udział w forum transportu ekologicznego, który odbył się w Kamieńcu Podolskim.

Nowoczesny środek transportu został pozytywnie oceniony przez władze miejskie Kamieńca. Wszyscy zainteresowani mogli przejechać się nim, przed tym, jak autobus wyruszył z powrotem do Lwowa.

Pierwszy ukraiński autobus elektryczny został wyprodukowany we Lwowie w 2015 r. Od tego czasu on był wykorzystywany jako środek transportu na lwowskich ulicach i przewiózł ponad 250 tys. pasażerów. 30 marca br „Elektron E191” został zaprezentowany w Kijowie na wystawie „City Trans Ukraine”.

Maksymalna odległość, którą może pokonać elektrobus, stanowi 225 km. Na trasie dystans wzrasta do 350 km. Koszty osbługiwania pasażerów w wypadku wykorzystania autobusu elektrycznego jest 10-krotnie niższa niż podobnych środków lokomocji z silnikami Diesla.

Jednocześnie lwowski autobus jest w stanie przewieźć do 98 pasażerów, w tym, osoby na wózkach.

Słowo Polskie, 24.11.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code