Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Lwowska Rada Miejska zabroniła radziecką symbolikę, nie zważając na sprzeciw premiera

Lwowska Rada Miejska zabroniła radziecką symbolikę, nie zważając na sprzeciw premiera

Zdjęcie pobrano z http://image.tsn.ua/mediahttp://slowopolskie.orghttp://slowopolskie.org/images2/original/May2011/383425926.jpgBurmistrz Lwowa Andrzej Sadowyj podpisał uchwałę, którą na ostatniej sesji 25 kwietnia deputowani Lwowskiej miejskiej rady zabronili używanie radzieckiej i nazistowskiej symboliki na terytorium Lwowa podczas świętowania 1 i 9 maja.

Komentując słowa premiera Mykoły Azarowa, który skrytykował radnych Lwowa za zakaz używania komunistycznej symboliki i ZSRR na święta majowe, Andrzej Sadowyj powiedział – Nasza decyzja to pozycja mieszkańców Lwowa. Tą pozycję należy szanować. Centralne władze mogą mieć własny punkt widzenia ale należy działać wyjątkowo zgodnie z czynnym ustawodawstwem.

Burmistrz również poinformował, że na dzień dzisiejszy do miejskiej rady ani społeczne organizacje, ani polityczne partii nie podały prośby o pozwolenie na przeprowadzenie masowych akcji we Lwowie 1 i 9 maja.

Pryzpomnimy że Lwowska Rada Miejska ogłosiła 8-9 maja Dniami Żałoby za poległych w Drugiej Wojnie Światowej a także ofiar totalitarnego reżimu.

29 kwietnia służba prasowa prokuratury obwodu Lwowskiego zawiadomiła, że prokuratura bada prawomocność podjętych decyzji przez organy miejscowego samorządu.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code