Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Lwowska Akademia Biznesu

Lwowska Akademia Biznesu

W dniach 23-24 listopada we Lwowie odbyła się Lwowska Akademia Biznesu. To przedsięwzięcie jest kontynuacją projektu „Własna droga do sukcesu” realizowanego dla uczniów, studentów oraz młodych przedsiębiorców w latach 2012–2015 na terenie Polski i Ukrainy przez Fundację Pomoc Polakom na Wschodzie we współpracy ze Główną Szkołą Handlową w Warszawie.

Do udziału w warsztatach zostali zaproszeni przedstawicieli organizacji polonijnych, przedsiębiorcy i  osoby, które mają zamiar rozpocząć swoją działalność gospodarczą ze Lwowa, Iwano-Frankowska, Kijowa, Winnicy, Żytomierza.

W tym roku również zajęcia były prowadzone przez specjalistów dr Sylwestra Gregorczyka i Bartosza Majewskiego ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, najlepszej uczelni ekonomicznej w Polsce.

W swoich wystąpieniach, specjaliści Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie omówili następujące tematy strategicznego rozwoju przedsiębiorstwa: identyfikacja szans i zagrożeń w otoczeniu przedsiębiorstwa; analiza potencjału konkurencyjnego przedsiębiorstwa; strategie rozwoju przedsiębiorstwa; strategie konkurencji; kształtowanie modelu biznesowego przedsiębiorstwa.

Także zostały zaplanowane występy dyrektorów firm polskich (Global Job Gate, Kredobank, Stowarzyszenie Integracja Europa – Wschód) które prowadzą działalność gospodarczą  na terenie Ukrainy   i Polski. Dyrektorzy tych firm, prezentowali swoje firmy, zapoznawali z technikami prowadzenia działalności oraz ryzykach prowadzenia takiej działalności.

Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik, oprócz nowej wiedzy, porad na temat  prowadzenia własnego biznesu, otrzymał Certyfikat uczestnictwa.

Jako uczestnik warsztatów, jestem bezmiernie wdzięczna za możliwość udziału w tym projekcie, za możliwość konsultacji biznesowych ze specjalistami i bardziej doświadczonymi przedsiębiorcami, za możliwość nawiązania nowych i bardzo korzystnych kontaktów oraz za miłą i niewymuszoną atmosferę pomysłodawcom, organizatorom tego przedsięwzięcia – Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”. Projekt został dofinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Walentyna Jusupowa, Studencki Klub Polski w Żytomierzu, 06.12.17 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code