Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Lwów zrezygnował z Zimowej Olimpiady – 2022

Lwów zrezygnował z Zimowej Olimpiady – 2022

Źródło - http://www.ukrinform.ua/Ze względu na napiętą polityczną i gospodarczą sytuację w kraju władze Lwowa odwołały swoje zgłoszenie na otganizację zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku.

Taka informacja pojawiła się na oficjalnej stronie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego po przeprowadzonych konsultacjach pomiędzy ukraińskim premierem Jaceniukiem, prezydentem Ukraińskiego Narodowego Komitetu Olimpijskiego Sergiem Bubką oraz prezydentem MOK Thomasem Bachiem.

Nasza poprzednia ocena jest taka, że zgłoszenie Lwowa kryło w sobie ogromny potencjał. Ale po rozmowach ze stroną ukraińską zdecydowaliśmy, że teraz Ukrainie bardzo trudno będzie wypełnić wszystkie nasze wymogi. Chociaż uważam, że podawanie podobnych zgłoszeń przez Ukrainę w przyszłości pomoże rozwojowi ukraińskiego sportu – uważa Tomas Bach.

Lwów – to już trzecie miasto, które zrezygnowało z Zimowych Igrzysk. Kilka miesiący wcześniej tak samo postąpiły Kraków i Sztokholm. Pretendentami na przeprowadzenie Olimpiady pozostają Ałmaty, Pekin oraz Oslo.

Redakcja, bwp


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code