Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Lwów w latach międzywojennych pod lupą dziennikarzy i naukowców

Lwów w latach międzywojennych pod lupą dziennikarzy i naukowców

W czwartek 5 listopada 2020 roku na terenie Muzeum Jana Pawła II w Warszawie odbyła się dyskusja panelowa pod tytułem „Zwycięstwo i klęska. Lwów 1920 – 1939”.

Szereg znanych polskich i ukraińskich fachowców w dziedzinie historii, w tym dziennikarze polonijni debatowali na temat roli, którą pełnił Lwów w systemie gospodarki polskiej oraz obrony przeciwniemieckiej i przeciwbolszewickiej w okresie 1920-1939.

Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne w spotkaniu w Muzeum wzięła udział bardzo ograniczona ilość osób. Lecz dzięki przekazowi on-line na kanale YouTube, który zorganizowała Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” połączyć się zdalnie przez program Zoom aby zabrać głos lub zadać pytanie mogła znacznie większa ilość osób.

W dyskusji uczestniczyli między innymi dr Piotr Kościński, Piotr Dmitrowicz, prezes PPnW Mikołaj Falkowski, dr Andrij Rukkas, prof. Bohdan Hud i inni znani badacze wspólnego dziedzictwa historycznego a także przedstawiciele ukraińskich i litewskich mediów polonijnych.

Redakcja, 5 listopada 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code