Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Lwów uczcił ofiary reżimu komunistycznego: obyło się bez prowokacji

Lwów uczcił ofiary reżimu komunistycznego: obyło się bez prowokacji

Zdjęcie pobrane z mapia.uaWe Lwowie  22 czerwca poranne upamiętnienie ofiar masowych egzekucji NKWD na mejscowej ludności odbyło się bez incydentów i prowokacji. W pobliżu pomnika ofiar zbrodni komunistycznych  lwowiacy i meiszkańce zachodniego regionu oddali hołd ofiarom.

W ochodach wzięlo udział około 300 osób – przedstawicieli  publicznych i  religijnych organizacji, partii politycznych i weteranów.

Niektóre z nich podchodzą z czarną flagą – wspominaną na bigboardach, piszących o dniu 22 czerwca, jako dniu bez agresji. Niektórzy lwowiacy przyniósły zdjęcia  krewnych i przyjaciół, którzy zostali zamordowani w 1941 roku.

Kwiaty pod pomnikiem ofiar zbrodni komunistycznych złożył burmistrz Andrzej Sadowyj, przewodniczący Obwodowej Administracji Państwowej Michał Cynbaluk i inni urzędnicy.

Przypomnimy, że 22 czerwca w Kijowie i innych miast regionu wschodniego odbywają się uroczystości, upamiętniające Wielką Wojnę Ojczyźnianą. Termin Wojna Ojczyźniana – wymyślony przez Stalina, nie podoba się dużej ilości mieszkańców Zachodniej Ukrainy, którzy i Czerwoną Armię i Nazistów w latach 1939-1941 uważali za okupantów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code