Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Lwów, Czerniowce, Humań i Kamieniec w rankingu TOP-11 turystycznych atrakcji CNN

Lwów, Czerniowce, Humań i Kamieniec w rankingu TOP-11 turystycznych atrakcji CNN

Fot. CNN

Amerykański potentat medialny CNN stworzył własny ranking najpiękniejszych miast z punktu widzenia turysty na Ukrainie. Oprócz tradycyjnych Lwowa, Odessy, Kijowa i Kamieńca Podolskiego znalazły się w nim także Czerniowce, Humań, Mukaczewo, Użgorod, Perejasław Chmielnicki, Charków oraz Czernigów.

„Nie zważając na ciągłą walkę o swoją identyczność między Rosją a wpływem Zachodu Ukraina jest krajem z wieloma przepięknymi miejscami z wielką ilością atrakcji turystycznych” – czytamy w przedmowie do artykułu na portalu CNN.

Lwów według amerykańskich dziennikarzy postrzegany jest jako „zachodnia stolica Ukrainy” z najbardziej europejską architekturą w całym kraju, znana ze swoich „knaipas” czyli restauracji.
Czerniowce – mały Wiedeń, Humań posiada jeden z najpiękniejszych wzorców europejskich parków, założony przez Potockich. Kijów – złote banie cerkwi, nocne życie, gdzie można zjeść ukraiński przysmak, który nazywa się „perepichka”.

Mukaczewo – piękne małe miasteczko w zachodniej części Zakarpacia z austro-węgierską architekturą. O „mieście studentów” – Charkowie CNN pisze, że na jego terenie znajduje się największy plac w Europie i dużą ilość muzeów.

Czernigów – to jedno z najstarszych miast na Ukrainie, centrum Rusi Kijowskiej, z średniowieczną architekturą słowiańską i katedrą z XI wieku. To miasto, gdzie można spróbować najsmaczniejsze pierogi (warenyky).

Użgorod na granicy ze Słowacją w przeciągu 100 ostatnich lat, jak piszą Amerykanie znajdował się w granicach pięciu różnych państw i jest łatwo osiągalny z większości europejskich miast. Miasto zachwycających widoków Kamieniec Podolski zmusza turystów wstrzymać oddech dzięki swojej fortecy w zachodniej części miasta. Jako extradodatek do Kamieńca CNN proponuje zwiedzić pobliski Chocim, który geograficznie znajduje się już na Bukowinie.

Więcej o Ukrainie oczami dziennikarzy CNN w artykule pod tym linkiem: http://edition.cnn.com/2017/05/09/travel/11-most-beautiful-places-in-ukraine/

Słowo Polskie, 16.05.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code