Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Lwów czeka na polskich artystów w ramach X „Dni Perfomance’u”

Lwów czeka na polskich artystów w ramach X „Dni Perfomance’u”

W 2017 roku jedyny na Ukrainie festiwal performance’u artystycznego będzie obchodził swój 10-letni jubileusz.

„Dni Performance’u” we Lwowie to jedyny takiego rodzaju festiwal sztuki, który każdego roku prezentuje unikatowe praktyki artystyczne i staje się przestrzenią dla komunikacji performerów, prezentujących różne kultury, pokolenia oraz szkoły. Organizatorami festiwalu są – Instytut Sztuki Aktualnej oraz Twórcze Zjednoczenie „Dzyga”. W roli kuratorów tegorocznego zjazdu będą dobrze znani artyści z Polski – Janusz Bałdyga oraz Waldemar Tatarczuk.

We lwowskich „Dniach Performance’u” wezmą udział goście z różnych miast Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Izraela, Tajlandii i Norwegii. Na wszystkie występy jest zapewniony swobodny dostęp widzów. Razem z prezentacjami odbędą się tutaj spotkania z artystami, lekcje, pokazy filmów oraz „Szkołą Performance’u”, która dla lokalnych artystów stanie się wyjątkową okazją by uczyć się sztuki performance’u od gości z zagranicy. Każdego roku w takiej „Szkole” bierze udział ponad 50 uczniów, którzy po zakończeniu nauki mają możliwość zaprezentować swoje pomysły w ramach festiwalu. Rejestracja na udział w zajęciach rozpocznie się 10 sierpnia.

Dyrektor artystyczny lwowskich „Dni Performance’u” Lidia Sawczenko-Duda zaznaczyły, że dzięki temu przedsięwzięciu rodzi się nowa generacja ukraińskich performerów a Lwów zmienia się w uznawane centrum takiego rodzaju sztuki, skąd Performance szerzy się na inne środowiska artystyczne Ukrainy.

Igor Gałuszczak, Lwów, 20.07.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code