Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Losowanie zwycięzcy w XXV edycji konkursu „Zgadnij, Gdzie to jest?”

Losowanie zwycięzcy w XXV edycji konkursu „Zgadnij, Gdzie to jest?”

Kim był Joseph Konrad wie prawie każdy dorosły mieszkaniec zarówno Polski oraz Kresów. Jego opowieści jako lekturę obowiązkową włączano do programów szkoły średniej a „Lord Jim” był ostatnią książką, którą czytał przed śmiercią Józef Piłsudski.

Ale Joseph Konrad – to tak naprawdę rodowity wołynianin –  Józef Teodor Konrad Korzeniowski, urodzony w Berdyczowie, po tym jak jego rodzice wzięli ślub w podwinnickim Oratowie w kościele przedstawionym na zdjęciu, które jednocześnie było zadaniem do odgadnięcia w XXV Edycji konkursu krajoznawczego „Zgadnij, Gdzie to jest?”:

Konkurs, organizowany przez redakcję gazety „Słowo Polskie” przy współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Winnicy polega na odgadnięciu miejscowości, w której znajduje się obiekt na zdjęciu z ostatniej strony tego miesięcznika. Na ilustracji, opublikowanej w 25 numerze naszej gazety, był przedstawiony piękny kościół w Oratowie, w którym w 1856 roku rodzice Korzeniowskiego wzięli ślub.

Ci, którzy poradził sobie z tym zadaniem i wysłali na adres mailowy [email protected] prawidłowe odpowiedzi, 5 października wzięli udział w losowaniu nagród, ufundowanych przez polską placówkę dyplomatyczną w Winnicy oraz innych sponsorów, wśród nagród znalazły się: książki w języku polskim, płyty z muzyką polskich kompozytorów, mapy turystyczne Małopolski i innych regionów, etc.

Tym razem los uśmiechnął się do Ireny Hałaś z obwodu chmielnickiego, w związku z czym cała redakcja serdecznie jej gratuluje.

Zabawa na tym się nie kończy. W nowej gazecie na stronie z zadaniem można zobaczyć wschodnie japońskie motywy, wymalowane na ścianach starej polskiej rezydencji w… Lekką podpowiedzią może być to, że owa rezydencja znajduje się na terenie dzisiejszego obwodu chmielnickiego.

Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie i oczywiście do czytania gazety i portalu „Słowo Polskie”.

Ania Szłapak, operator kamery Anatol Fedoryszen, 06.10.14 r.

GKNagranie losowania zwycięzcy

{youtube}DhZDeq7aUys{/youtube}

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code