Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Losowanie zwycięzcy w konkursie „Zgadnij, Gdzie to jest?” oraz nowy numer gazety „Słowo Polskie”

Losowanie zwycięzcy w konkursie „Zgadnij, Gdzie to jest?” oraz nowy numer gazety „Słowo Polskie”

27 grudnia w Winnicy odbyło się losowanie zwycięzcy w IV edycji konkursu krajoznawczego „Zgadnij, gdzie to jest”. Jak już, zapewne, pamiętacie – nasz konkurs polega na odgadnięciu, co jest przedstawione na zdjęciu z ostatniej strony gazety „Słowo Polskie”– kościół, centrum jakiegoś miasta czy szpital. Właśnie winnicki obwodowy szpital im. Juszczenki dla umysłowo chorych był pokazany na starej pocztówce z początku XX wieku.

Tryb losowania był następujący – kartki z odpowiedziami pomieszczono w plastikowy przeźroczysty kontener,  po wymieszaniu losowo została wybrana jedna, z której prowadząca konkursu Ania Szłapak  przeczytała imię oraz nazwisko zwycięzcy.

Wszystkie oprócz jednej poprawne odpowiedzi nadeszły z obwodu winnickiego, jedna – z chmielnickiego.

Bardzo ciekawa odpowiedź otrzymaliśmy od Walerego Franczuka – stałego uczestnika naszego konkursu. On nie tylko opisał całą historię powstania szpitala, ale także dołączył do listu skany wniosków o mianowanie pierwszych dyrektorów tej placówki medycznej z początku dwudziestego wieku.

Wszystkie uczestnicy konkursu udzielali odpowiedzi w języku polskim.

Tym razem w naszym konkursie zwyciężyła pani Walentyna Czumaczenko, mieszkająca na ul. Gruszewskiego w mieście Chmielnicki.

Zdjęcie zwyciężczyni z nagrodami od winnickiego KG RP i naszej redakcji  zostanie opublikowane w jednym z następnych numerów gazety.

Wszystkim innym uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Wesołych, szczęśliwych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku!

Przebieg losowania można obejrzeć na kanale Youtube:

{youtube}5xEGYsmkL08{/youtube}

Za udostępnienie pomieszczenia dla nagrania losowania dziękujemy firmie POL-TUR.

Przy okazji informujemy, że ukazał się kolejny, już 5 numer gazety „Słowo Polskie”, na ostatniej stronie którego znajduje się następne zadanie dla odgadnięcia.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code