Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Losowanie zwycięzcy w III edycji konkursu „Zgadnij, Gdzie to jest?”

Losowanie zwycięzcy w III edycji konkursu „Zgadnij, Gdzie to jest?”

Na zdjęciu Ania SzłapakKatarzyna Popowa – zwyciężczyni III edycji konkursu „Zgadnij, gdzie to jest?” otrzymuje w prezencie od Winnickiego KG RP i redakcji gazety „Słowo Polskie”/WiZyt.NET wspaniałą lekturę w języku polskim, Dysk CD „Polska w 35 minut”, muzykę Chopina i inne cenne upominki.
W trzecim numerze gazety trzeba było opisać konkursowe zdjęcie  – centralny plac Żytomierza. Wszyscy uczestnicy zrobili to dobrze, w związku z czym im serdecznie gratulujemy.

Do IV edycji konkursu poszperaliśmy w archiwach i odszukaliśmy stare zdjęcie,  wlaściwie – pocztówkę z dość nietypową nazwą.

W związku z tym, że zadanie jest trudne, nagroda też będzie odpowiadała skali zadania. Dla ułatwienia podpowiemy, że zdjęcie przedstawia zakład opieki zdrowotnej z pierwszej dekady XX wieku w jednym z większych miast Podola.

W czasie II Wojny Światowej tutaj mieścił się sztab wojsk nie­mieckich a podziemia, podobno są tak rozległe, że wagonetką przewożono ładunek z jednej części podziemi do drugiej.
Choroby, leczone w tym zakładzie, zaliczano do bardzo specyficznych a przez to, że wiele wysokiej rangi urzędników stawali się jego pacjęntami, tworzyły się różne legendy i kawały o tych, którzy tutaj trafiali.

Prosimy nadsyłać opis zdjęcia do 25 grudnia na adres mailowy: [email protected] lub na skrzynkę pocztową w Winnicy – 21021, а\я 1847, Вінниця.
Nagroda w postaci książki, sprezentowanej przez Polski Konsulat w Winnicy, trafi w drodze losowania do osoby, która udzieli prawidłowej odpowiedzi. Prosimy o zwrotny adres a także numer telefonu, do skontaktowania się ze zwycięzcą.

Odpowiedź zostanie zali­czona, jeżeli oprócz nazwy miasta, w którym mieści się obiekt, w liście znajdzie się opis oraz dzisiejsze usytuowanie tego obiektu na mapie miasta.

Czekamy na wasze odpowiedzi.

Redakcja

Przebieg losowania zwycięzcy III edycji konkursu można obejrzeć na kanale Youtube:

{youtube}e-r94MrRTu0{/youtube}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code