Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » LNG terminal może być uruchomiony już jesienią 2014 roku

LNG terminal może być uruchomiony już jesienią 2014 roku

Zdjęcie pobrano z http://finance.obozrevatel.comAmerykańska firma Exсelerate Energy zaczyna przygotowania do rozmieszczenia morskiej platformy, przyjmującej skroplony gaz na czarnomorskim wybrzeżu Ukrainy, w akwenie portu Południowy. W połowie następnego roku morska platforma może już dotrzeć do Ukrainy. O tym oświadczył przewodniczący Państwowych Inwestycji Władysław Kaśkiw.

Jeden z głównych problemów polega na podłączeniu platformy do gazotransportowego systemu Ukrainy, odznaczył Kaśkiw. Dziś tym pytaniem zajmuje się Ukrtransgaz. Jeżeli pytanie z podłączaniem zostanie rozstrzygnięte, to pierwsze dostawy gazu mogą trafić do Ukrainy już do końca 2014 roku.

Państwowe przedsiębiorstwo „Narodowy projekt „LNG-terminal” nie potrafiło w ubiegłym zaciągnąć 2 kredyty na sumę łączną 221,946 mln euro. A historyczna ugoda na $1 mld, która posłużyła by poważnym argumentem dla Ukrainy w gazowym «dialogu» z Rosją, nie powiodła się, przez wycofanie się hiszpańskiego partnera.

Redakcja


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code