Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Listy do redakcji. Zakończenie roku szkolnego w Chmielnickim miejskim związku Polaków

Listy do redakcji. Zakończenie roku szkolnego w Chmielnickim miejskim związku Polaków

20 czerwca 2019 roku uczniowie sobotnio-niedzielnej szkółki nauczania języku polskiego, działającej przy Chmielnickim miejskim związku Polaków wzięli udział w ostatniej lekcji w roku szkolnym 2018/2019. Przez dwa dni dwie grupy starszej młodzieży szkolnej pisały egzamin końcowy z języka polskiego na poziomie A2 i B1.

Wszyscy wykonali to zadanie z bardzo dobrym wynikiem a pięciu uczniów uczących się przez jeden rok otrzymali zaświadczenie znajomości języka polskiego na poziomie A2. Pięciu innych uczniów po dwóch latach nauczania otrzymali zaświadczenie ukończenia nauki na poziomie B1.

Również ukończyła naukę grupa dzieci w wieku 7-10 lat, które rozpoczęły naukę języka polskiego dopiero w styczniu br. Lecz za te pół roku one wzięły udział w bardzo ciekawych lekcjach. Nauczycielka prowadząca lekcje w tej grupie pani Wiktoria Iwanowa, oprócz lekcji klasycznych proponowała dzieciom różne zajęcia interaktywne z zaangażowaniem rodziców.

Młodzież przygotowała Jasełka Bożonarodzeniowe które zaprezentowano 2 lutego w parafii Matki Bożej Różańcowej we wsi Szaroweczka, wspólne z rodzicami warsztaty malowania pisanek, też przygotowywały pocztówki Wielkanocne dla dzieci z centrum charytatywnego we Lwowie, pocztówkę witalną dla dzieci ze szkoły podstawowej N3 im. kpł. Jana Drzewieckiego w Toruniu, u których pani Wiktoria miała lekcje w trakcie szkoleń prowadzonych przez Wspólnotę Polską.

Dzieciom bardzo podobały się wszystkie lekcje również to że poznały tu nowych kolegów. Na zakończenie roku szkolnego dla dzieci została organizowana wycieczka do twierdzy Chocimskiej. Tutaj przewodnik pan Mikołaj w ciekawy sposób opowiedział historię twierdzy, która jest ściśle powiązana z historią Polski, a zwłaszcza historię bitwy pod Chocimiem w której to król polski Jan III Sobieski pokonał Turków.

Wszyscy zostali bardzo zadowoleni wycieczką i w radosnym humorze poszli na wakacje . Działalność szkółki jest wspierana przez Fundację Wolność i Demokracja oraz Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach sprawowania opieki nad Polonią i Polakami za granicą.

Irena Medlakowska, 10 sierpnia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code