Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Listy do redakcji. Wakacje edukacyjne w Kotlinie Kłodzkiej

Listy do redakcji. Wakacje edukacyjne w Kotlinie Kłodzkiej

Przez cale lato Fundacja „Wolność i Demokracja” zapraszała uczniów szkoły języka polskiego z Ukrainy do Polski na wyjazdy edukacyjne w ramach projektu: „Biało-czerwone ABC…” współfinansowanego w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą 2017.

Dzieci z miasta Chmielnik obwodu winnickiego, które uczą się języka polskiego przy Miejskim Związku Polaków im. Władysława Reymonta, razem z Prezesem Związku Eugenia Brylant, tez mieli zaszczyt uczestniczyć w takim wspaniałym wakacyjno-edukacyjnym odpoczynku w towarzystwie wielu innych dzieci z całej Ukrainy.

Wyjazd do Polski trwał przez dziesięć dni (w dniach 13-22 sierpnia). Młodzież trafiła do miejscowości Kotlina Kłodzka. W ramach warsztatów i zabaw dzieci i młodzież polskiego pochodzenia z Ukrainy pogłębiały znajomość języka, kultury, historii i geografii Polski oraz brali udział w zajęciach, zabawach i wycieczkach krajoznawczych, takich jak, zwiedzanie „Czarnej góry”, „Kopalni Złota”, „Średniowiecznego Parku Techniki”, „Jaskini Niedźwiedzia”, Góry Stołowy”, Wodospad Wilczki, Twierdzy Kłodzkiej.

To były niezapomniane wakacje, które podarowały młodzieży dużo wspaniałych emocji i inspirację do dalszego poznawania Polski – kraju ich przodków.

Serdeczne podziękowanie w imieniu uczestników, dzieci, rodziców dla organizatorów wyjazdu. Mamy nadzieje na dalszą współpracę z Fundacją „Wolność i Demokracja” w zakresie realizacji takich bardzo ważnych projektów dla Polaków na Wschodzie. Dziękujemy za waszą stałą opiekę.

Eugenia Brylant dla Słowa Polskiego, 30.08.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code