Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Listy do redakcji. W styczniu Święty Mikołaj dotarł także do Sobotniej Szkoły w Sławucie

Listy do redakcji. W styczniu Święty Mikołaj dotarł także do Sobotniej Szkoły w Sławucie

Jak wiadomo, Święty Mikołaj ma bardzo dużo pracy. W „sezonie świątecznym”  do Sławuty on dojechał trochę z opóźnieniem.

Ze względu na to, że do miejscowej polskiej szkółki uczęszcza bardzo dużo grzecznych, inteligentnych i utalentowanych dzieci, nie mógł Święty Mikołaj jej ominąć!

12 stycznia 2019 r. kiedy uczniowie spędzali ostatnie dni ferii, Święty przyjechał i do nas. Każde dziecko bardzo oczekiwało przyjścia Mikołaja, nawet nie patrząc na to, że prezenty od niego już pojawiały się w rodzinie. Lecz niepowtarzalna atmosfera święta zawsze jest obecna w naszej Sobotniej Szkole. A w tym roku szczególnie. Najbardziej na to święto oczekiwały nasze najmłodsze dzieci – pięcio- i sześciolatki, które czynią pierwsze kroki w nauce języka polskiego, historii i kultury polskiej.

Miejsca tradycyjnie brakowało, ale to zrobiło atmosferę jeszcze bardziej ciepłą i rodzinną. Zabrzmiały wiersze i piosenki w darze Świętemu. A Mikołaj, jak zawsze, dzięki Konsulatowi Generalnemu Rzeczypospolitej Polskiej w Winnicy miał możliwość obdarzyć każde dziecko, od najmłodszego do najstarszego i poczęstować słodyczami.

Po raz kolejny z całego serca dziękujmy KG Rzeczpospolitej Polskiej w Winnicy za prezenty, za możliwość stworzenia prawdziwego święta dla uczniów Sobotniej Szkoły przy ZPU Oddział w Sławucie!

Larysa Cybula, ZPU, Oddział w Sławucie, 17 stycznia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code