Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Listy do redakcji. Tłusty Czwartek w Sławucie

Listy do redakcji. Tłusty Czwartek w Sławucie

O każdej porze roku w Sławucie odbywa się dużo ciekawych wydarzeń. I każde ważne wydarzenie nie powinno być zapomniane.

Prawie w tym samym czasie w tym roku mieliśmy tak ulubiony przez dzieci Tłusty Czwartek i bardzo ważny Dzień Języka Ojczystego. W taki oto sposób, w jednym dniu, obchodziliśmy te święta w Szkole Sobotniej przy ZPU Oddział w Sławucie, patronat dla którego udziela Fundacja Wolność i Demokracja oraz Sejm RP.

Jeżeli chodzi o Dzień Języka Ojczystego, to  jest on chyba bardziej znaczący dla nas, osób dorosłych. Dla tych, którzy  uczą się języka polskiego , którzy go  pielęgnują , którzy zachowują wiedzę języka nie patrząc na to, gdzie  mieszkają.

Uczniowie starszej grupy Szkoły Sobotniej przy ZPU Oddział w Sławucie napisali już tradycyjne dyktando, tekst którego otrzymaliśmy z Centrum Nauczania Języka i Kultury Polskiej w Drohobyczu. W tym roku uczniowie sami próbowali sprawdzać swoje dyktanda, a później z nauczycielkami omawiali najczęściej popełniane błędy.

Ale jak zawsze najciekawszą była zabawa,  poświęcona tradycjom Tłustego Czwartku. Dlatego, że był pyszny poczęstunek, przygotowany przez troskliwe mamusie naszych dzieciaków. Jednym słowem: Niebo w gębie.

Dzieci recytowały wierszyki o Tłustym Czwartku, mówiły przysłowia i opowiadały o tradycjach Tłustego Czwartku w ich rodzinach. A najważniejsze jest to, że to kolejna okazja, żeby zebrać się razem, spędzić razem czas i zachować nasze tradycje!

Wyrażamy wdzięczność każdemu, który dołączył się do naszych świąt. Specjalną wdzięczność przekazujemy mamusiom naszych wychowanków.

Larysa Cybula, ZPU Oddział w Sławucie, 26 lutego 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code