Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Listy do redakcji. Testy z polskiego to nic strasznego!

Listy do redakcji. Testy z polskiego to nic strasznego!

19 maja dzieci i osoby dorosłe ze Sławuty dołączyły się do  V edycji Ogólnoukraińskiego Dyktanda z języka polskiego.

W tym roku około 40 sławutczan wyraziło chęć udziału w tym przedsięwzięciu. Do stolicy obwodu chmielnickiego przybyły m.in. dzieci, które po raz pierwszy sprawdzały swoją wiedzę w dziedzinie gramatyki języka polskiego.

Łącznie do testu przystąpiło około 250 osób z całego obwodu. W różnym wieku i z różnym poziomem wiedzy językowej, ale wszyscy byli bardzo zadowoleni. Większość uczniów po powrocie do Sławuty powiedziała, że już zaczną  przygotowywać się do kolejnego dyktanda w przyszłym roku.

Takie wydarzenia dają możliwość rozwijania umiejętności językowych. Pomagają wielu osobom sprawdzić swoje siły w pisaniu po polsku. Najważniejsze, że w trakcie pisania nikt nie krępował się z powodu błędów językowych. Uczestnicy wyjazdu zaproponowały by wprowadzić takie dyktanda w szkołach naszego miasta. Przecież w Sławucie bardzo dużo dzieci uczy się języka polskiego. Można wprowadzić takie dyktando także wśród szkół Sławuty.

Wszyscy wrócili do domu z bardzo dobrymi wrażeniami. Oczywiście, że temat dyktando był związany z nadchodzącą setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Sprawdzając swoją wiedzę z  języka polskiego uczestnicy poznali nowe informacje o historii Polski.

Łarysa Cybula, 26.05.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code