Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Listy do redakcji. Święto Konstytucji 3 Maja w Sławucie

Listy do redakcji. Święto Konstytucji 3 Maja w Sławucie

W roku 2019 nie pozostawiliśmy to ważne święto poza uwagą naszego Związku i uczniów polskiej Szkoły Sobotniej.  

Tylko świętowaliśmy tym razem nie w sposób tradycyjny, tylko w sposób bardziej ciekawy oraz interesujący. Przypomnieliśmy wydarzenia z roku 1791 podczas lekcji otwartej dla naszych uczniów.  Tym razem w sposób interaktywny, dlatego że współczesna młodzież już nie lubi biernego słuchania informacji.

Zaczęliśmy od części informacyjnej, którą przedstawiła dzieciom nauczycielka z Polski pani Barbara Burska. Dalej uczniowie obejrzyli krótki filmik, poświęcony drugiej na świecie i pierwszej w Europie Konstytucji, przyjętej przez Polaków, naród, który wówczas pragnął odzyskać swoją niepodległość.

I oczywiście, że najciekawszą częścią była właśniei nterakcja, czyli wspólne rozwiązywanie krzyżówek, tworzenie Kodeksu Postaw Patriotycznych przez starszych uczniów, kolorowanie kolorowanek przez najmłodszych, konkursy związane z wiedzą o Polsce, wspólne tworzenie biało-czerwonych kokard w kształcie kwiatuszek.

Krótko mówiąc, wykorzystaliśmy  „twórcze podejście” do nauczania. Nie zabrakło oczywiście piosenek patriotycznych od naszych bardzo utalentowanych uczennic, które już za kilka miesięcy zostaną „absolwentkami” naszej polskiej Szkoły Sobotniej – Diany Kircydeli i Ołeny Semeniuk.

Jak zwykle w ciepłej, rodzinnej atmosferze nasi najlepsi uczniowie po rozwiązaniu twórczych zadań przeczytali wiersze, poświęcone Konstytucji 3 Maja.

Dziękujmy wszystkim obecnym w tym dniu uczniom za aktywność!

Szkoła Sobotnia przy Związku Polaków na Ukrainie, Oddział w Sławucie działa pod patronatem Fundacji Wolność i Demokracja.

Larysa Cybula, Oddział Związku Polaków w Sławucie, 15 maja 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code