Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Listy do redakcji. Senator Gogacz w Chmielniku

Listy do redakcji. Senator Gogacz w Chmielniku

W poniedziałek mieliśmy zaszczyt gościć senatora RP Stanisława Gogacza oraz innych członków polskiej delegacji przybyłych na Podole w ramach 18 Akcji „Polacy – Rodakom”.

Gościom towarzyszyła konsul KG RP w Winnicy Alicja Zyguła. Polacy przyjechali by odwiedzić rodaków, członków polskiej organizacji w Chmielniku oraz przekazać im serdeczne noworoczne i bożonarodzeniowe życzenia od mieszkańców kilku polskich powiatów.

Polskiej społeczności Chmielnika przekazano ze szczerego serca 140 świąteczno-noworocznych paczek z żywnością i książkami, które zebrały dzieci i uczniowie szkół, osoby prywatne i przedsiębiorstwa na terenie m.in. Lubelszczyzny.

Członkowie Związku Polaków miasta Chmielnika przywitali szanownych gości przed kościołem Św. Trójcy oraz przygotowali dla nich świąteczny koncert. Później nastąpiło rozdanie paczek przez delegację polską,  każdej rodzinie polskiego pochodzenia.

Spotkanie zakończyło się miłą pogawędką oraz wykonaniem wspólnego zdjęcia. Delegacja z Polski odwiedziła także siedzibę naszego Związku ,gdzie rozmawialiśmy o odrodzeniu polskiej kultury i języka na naszych terenach. Goście otrzymali na pamiątkę album-sprawozdanie z naszej aktywnej działalności.

W imieniu polskich rodzin miasta Chmielnika składamy wszystkim darczyńcom gorące podziękowanie za pamięć, wielkie serce i dobrą wolę przy niesieniu pomocy Polakom na Wschodzie. Dzięki tej Akcji sprawiliście  naszej polskiej wspólnocie wielką radość, łącząc serca Polaków w Polsce i Polaków na Ukrainie. To ważne dla nas i przyszłych pokoleń.

Eugenia Brylant, 25.01.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code