Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Listy do redakcji Niech długo żyje nam ks. Waldemar Pawelec!

Listy do redakcji Niech długo żyje nam ks. Waldemar Pawelec!

20 maja swoje urodziny obchodził proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Dowbyszu, ks. Waldemar Pawelec.

Z okazji urodzin, ja, jako osoba urodzona w Dowbyszu, dziękuję Księdzu i życzę wszystkiego dobrego! Niech ludzie cenią trud, codzienna praca przynosi satysfakcje, a Pan Bóg we wszystkim pomaga! 100 lat Ojcze!

Ks. Waldemar, to człowiek, który bardzo dużo robi dla parafian, miejscowych Polaków w Dowbyszu, a nawet i w skali całej Ukrainy. Wkłada w swoją pracę całe serce. Za tą prace, wszyscy mieszkańcy Dowbysza, i nie tylko, są niezmiernie wdzięczny. Dzięki takiemu człowiekowi, Dowbysz, jako mała miejscowość, ma szanse pozostać na mapie Ukrainy jako miejscowość związana z Polakami. Dzięki codziennej pracy księdza, parafia w Dowbyszu rozwija się i przyciąga na Msze rzesze wiernych.

Dzięki ks. Waldemarowi, parafia, Kościół w Dowbyszu, jest bardzo ważnym miejscem, czymś sakralnym dla miejscowych mieszkańców. Miejscem, gdzie można nie tylko porozmawiać z Panem Bogiem, nie tylko otrzymać odpust czy pójść do spowiedzi. Ale także miejscem, gdzie każdy ma możliwość rozwijać się, zorganizować swój czas i uczyć się, poznając nowych i, czasem niespodzianych wysokich gości! Przy parafii w Dowbyszu działa szkoła tańca, drużyna Skautów Europy, prowadzone są zajęcia muzyczne, chóru, działa klub sportowym, pracuje sekcja języka angielskiego i polskiego, pracuje siłownia. To jest prawdziwy Dom nie tylko Boga, ale i Kultury.

Do moich słów przyłączają się osoby konsekrowane pracujące w Dowbyszu.

Walentyna Jusupowa, 23.05.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code