Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Listy do redakcji. Na obozie szkolnym też można się wspaniale bawić!

Listy do redakcji. Na obozie szkolnym też można się wspaniale bawić!

Lato to złoty czas dla każdego dziecka. Już od czterech lat na początku  czerwca w winnickiej ogólnokształcącej szkole nr 12 odbywa się  ukraińsko-polski obóz letni. Administracja  zakładu sprzyja odpoczynkowi i uzdrowieniu dzieci podczas wakacji. Przewaga przyszkolnego biwakowania polega na tym, że dzieci w większości czasu bawią się bez żadnych lekcji, domowych zadań i dzienniczków.

Podczas obozu letniego szczególna uwaga zwracana jest na rozwój duchowości, narodowej tożsamości, odrodzenia polskich tradycji i języka. Nie zapominamy także o zajęciach sportowych i innych formach aktywnego wypoczynku.

Nasz tegoroczny obóz nosił nazwę „Barwy tęczy”. Uczestniczyła w nim młodzież z klas I-VII. Zabawa trwała od 3 do 20 czerwca. W tym krótkim okresie czasu przed dziećmi otworzył  się świat ciekawych gier, konkursów i warsztatów.

Oprócz rozrywki były też  określone obowiązki. Każdy zastęp  powinien udekorować swoją klasę i samodzielnie wymyślić własną nazwę, hasło i piosenkę.

Każdy dzień był nasycony nowymi wydarzeniami, wrażeniami i emocjami. Bardzo chcę podziękować  naszym opiekunom za wspaniałą zabawę. Podczas odpoczynku  dzieci zaprzyjaźniły się, nauczyły się pracować w zespole, dowiedziały się dużo ciekawego i rozwinęły swoje talenty. Ale jak zwykle czas minął szybko i 20 czerwca  obóz letni się skończył. Jego uczestnicy już teraz interesują się, czy będzie powtórka w następnym roku i będą z niecierpliwością na taki obóz czekali!

Julia Bobrowska, uczennica szkoły nr 12, bwp

 

Zdjęcia z obozu letniego

{morfeo 604}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code