Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Listy do redakcji. Magia świąt Bożego Narodzenia

Listy do redakcji. Magia świąt Bożego Narodzenia

W przededniu Wigilii w Szkole Sobotniej przy ZPU Oddział w Sławucie miała miejsce prawdziwa bajka z udziałem uczniów razem z ich rodzicami.

Jak zwykle właśnie dzieci najbardziej oczekują świąt i bajecznej magii. W tym roku by maluchy i młodzież poczuły ciepło i magię świąt postarał się po raz kolejny Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polski w Winnicy. Najgrzeczniejsze dzieci otrzymały słodycze od świętego Mikołaja.

A zaczęło wszystko od zamieszania, od tego, że śnieżynki gdzieś zgubiły choinkę! Przecież nikt nie wyobraża sobie świąt zimowych bez choinki. Różni bohaterowie pomagali dzieciakom, ale tylko świętemu Mikołajowi razem z dziećmi, którzy recytowali wiersze i życzenia wigilijne, udało się zrobić prawdziwe święto. Dzieci wspaniale bawiły się a ich rodzice z wielkim zadowoleniem obserwowali pierwsze sukcesy swoich maluchów w nauce języka polskiego. Aleksandra Harahon i Nikita Sajenko podarowali przecudowny zimowy taniec wszystkim obecnym. Nie zabrakło oczywiście różnych gier, zagadek, konkursów, a nawet – namalowania wspólnie portretu świętego Mikołaja.

Na koniec imprezy dzieci życzyły: „Niech te Święta, tak wspaniałe, będą całe jakby z bajek, niechaj gwiazdka z nieba leci. niech Mikołaj tuli dzieci, biały puch niech z góry spada, niechaj piesek w nocy gada. niech choinka pachnie pięknie, no i radość będzie wszędzie!”. Dołączamy się do tych słów i życzymy wszystkiego najlepszego z całego serca!

Łarysa Cybula, ZPU Oddiał w Sławucie, zdjęcia Łarysa Cybula, 27.11.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code