Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Listy do redakcji. Letnie emocje 2018

Listy do redakcji. Letnie emocje 2018

Tym razem lato dzieciom i młodzieży z Domu Polskiego w Barze pryniosło nowe emocje, było niesamowicie obfite w wyjazdy do Polski i bogate we wrażenia.

Jako pierwszy młodych Podolan z zespołu „Młode Listki”powitał Wrocław. Uczestnicy chóru po raz pierwszy mieli zaszczyt  przedstawić swoją twórczość  widzom w Kudowie Zdroju oraz Wrocławiu. Młodzi  artyści  nie tylko występowali  na scenie, ale również brali udział w niedzielnej Mszy Św., oddając swoim śpiewem chwałę Panu Bogu.

Najweselszymi i najbardziej oczekiwanymi były wyjazdy do wrocławskiego ZOO i na basen. Nie zabrakło śmiechu i radosnej  zabawy w  wodzie.

Zwiedzaniu ZOO dopisała świetna, słoneczna pogoda. Dzieci mogły podchodzić do zagrody ze zwierzętami, poznawać w ten sposób nowy dla siebie świat flory i fauny. No i oczywiście największą radość sprawiły lody we włoskiej lodziarni na rynku wrocławskim.

Wiele ciepłych słów wdzięczności  chciałoby się powiedzieć naszym Przyjaciołom z Wrocławia: ukochanej Pani Bożenie Słupskiej, która od lat jest inicjatorką wyjazdów młodzieży z Baru do Polski i główną organizatorką Dni Kultury Kresowej we Wrocławiu, Państwu Dąbrowskim – Jolancie i Włodzimierzowi; Paniom Jolancie i Alicji Pac.  Najpiękniejsze słowa nie są w stanie przekazać naszego uczucia wdzięczności.

Wdzięczność jest kluczem do pamięci, a pamięć jest ponad słowami.

Dom Polski w Barze, 08.09.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code