Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Listy do redakcji. IV Forum Młodych Polaków na Ukrainie

Listy do redakcji. IV Forum Młodych Polaków na Ukrainie

W dniach 29 listopada – 2 grudnia byłam uczestnikiem IV Forum Młodych Polaków na Ukrainie organizatorem którego jest CKPIDE w Iwano-Frankowsku.

W  spotkaniu tym biorą udział młode i aktywne osoby polskiego pochodzenia z całej Ukrainy, które otrzymują możliwość nawiązania nowych kontaktów oraz wymienienia się doświadczeniami, przedyskutowania pytań dotyczących życia polskiej mniejszości na Ukrainie a także zaproponowania nowych inicjatyw dla rozwoju.

W ramach spotkania odbyły się debaty, podczas których uczestnicy forum mieli możliwość porozmawiania z posłami na Sejm RP, senatorami RP, przedstawicielami różnych organizacji pozarządowych opiekującym się Polakami i Polonią za granicą oraz Konsulatu Generalnego RP we Lwowie.

Jedna z grup odbyła ciekawą dyskusję z panią poseł na Sejm RP Małgorzatą Wypych oraz panem senatorem Zbigniewem Chmielowcem. Dziękujemy za świetne inicjatywy, które dziś powstały, liczymy na owocną i długotrwałą współpracę.

W trzecim dniu IV Forum Młodych Polaków na Ukrainie wzięliśmy udział w debacie „Rola Młodych Polaków na Ukrainie”. Młodzież wspólnie z posłami Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej (Komisja Łączności z Polakami za Granicą) na czele z Panią Przewodniczącą Anną Schmidt-Rodziewicz, senatorem RP Panem Arturem Warzochą – wiceprzewodniczącym Senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, konsulem RP we Lwowie Panem Rafałem Kocotem, a także przedstawicielami organizacji pozarządowych z Polski, dyskutowali nad tezami, które dotykały ważnych i aktualnych tematów życia codziennego Polaków na Ukrainie. Mottem debaty było: „Jedno serce dwie Ojczyzny”.

Wiktoria Oleksiuk, Żytomierz, 7 grudnia 2018 r.

lp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code