Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Listy do redakcji. Dzwony Bożego Narodzenia w sławuckiej szkole nr 4

Listy do redakcji. Dzwony Bożego Narodzenia w sławuckiej szkole nr 4

Boże Narodzenie to jedno z najpiękniejszych i najweselszych świąt chrześcijańskich, które przychodzi do nas w świetle gwiazd, blasku świec, pod akompaniament kolędy. To ulubione święto, zawsze przygotowywane jest z radością i inspiracją.

Bożonarodzeniowe jasełka odwiedziły także szkołę I-III stopnia nr 4 w Sławucie 27 grudnia 2017 roku. W imprezie wzię uczestniczyli uczniowie 5-8 klas, ogólnie 115 uczniów.

Święto rozpoczęło się wstępnym słowem nauczyciela języka polskiego Oksany Kyryczenko. “Święto Szopki” składało się z kilku części, reprezentując wszystkie tradycyjne postacie: aniołów, Trzech Króli, pastuszków. Dwie części zostały połączone świątecznymi piosenkami, przygotowanymi przez nauczycielkę muzyki Oksanę Tomczuk.

Tegoroczne bożonarodzeniowe jasełka przekształciły się w wesołe i barwne święto. Bohaterowie imprezy w strojach zaskoczyli zarówno dorosłych jak i dzieci swoim humorem, udaną grą i doskonałym brzmieniem.

Mówi się, że prawdziwe święto Bożego Narodzenia nie wystarczy zobaczyć, trzeba je poczuć. Zawsze jest szczególne i niezwykłe. To czas, gdy wszystko wokół wypełnia atmosfera duchowości, tradycji i świątecznych emocji, które z pewnością pozostaną w każdym sercu. Jest bardzo ważne, aby w tym czasie pomagać chorym, sierotom, wdowom, ubogim – tym, kto z różnych przyczyn jest pozbawiony świątecznej radości. Również tradycyjnie dzieci z problemami zdrowotnymi też dostali prezenty ze słodyczami.

Wszystkie dzieci, które brały udział w przedstawieniu, dostali prezenty od Konsulatu Generalnego RP w Winnicy. A gabinet języka polskiego wzbogacił się drukarką i laptopem. Jesteśmy wdzięczni konsulom za wieloletnią współpracę z naszą placówką!

Na zakończenie uczestnicy zaśpiewali kolędy i życzyli obecnym wesołych świąt. Tym pięknym akcentem zakończono imprezę.

Wierzcie w cuda, one zdarzają się każdego dnia, szczególnie w okresie Bożego Narodzenia!

Weronika Kyryczenko, 06.01.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code