Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Listy do redakcji. Ciężka praca świętego Mikołaja na Podolu i Wołyniu…

Listy do redakcji. Ciężka praca świętego Mikołaja na Podolu i Wołyniu…

Na spotkanie ze świętym Mikołajem dzieci zawsze czekają z niecierpliwością. Ten długo oczekiwany gość – święty Mikołaj przybył do dzieci ze sławuckiego stowarzyszenia Związku Polaków 10 grudnia.

Na spotkanie z długo oczekiwanym gościem w pięknie udekorowanej sali czekały nie tylko dzieci, ale także ich rodzice z najmłodszymi pociechami z naszej wspólnoty. Dzieci z ogromną radością witały brodatego pana.

Podczas spotkania z Mikołajem dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyli i oczywiście obiecały, że będą grzeczne przez cały rok. Atrakcją uroczystości okazała się wspólna zabawa ze świętym Mikołajem i jego pomocnikiem przy akompaniamencie muzycznym. Śmiechu i radości było wiele, a na twarzach wszystkich dzieci widać było ogromne wzruszenie i zadowolenie. Wreszcie, gdy Mikołaj zapraszał już dzieci po upominki, każde z nich miało okazję usiąść mu na kolanach. Chętne i odważniejsze dzieci miały możliwość porozmawiania z nim, czy dotknięcia jego białej, „mikołajowej” brody i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

Prezenty, które trafiły do mikołajowego worka za pośrednictwem Konsulatu Generalnego RP w Winnicy, dostali wszyscy obecni na sali. Dzieci serdecznie dziękowały za otrzymane prezenty i żegnając poprosiły, by przybył do nich za rok. Wspólne spotkanie dostarczyło wszystkim mnóstwo wrażeń i radości.

Za niezwykłe spotkanie z Mikołajem serdecznie dziękujemy Konsulatowi Generalnemu RP w Winnicy, Fundacji „Wolnośc i Demokracja” oraz członkom Zarządu ZPU Oddział w Sławucie.

Drogi święty Mikołaju, mamy nadzieję, że za rok znów przyjdziesz do wszystkich grzecznych – tych małych i tych dużych!

 

Julia Opanasiuk , ZPU Oddział w Sławucie, 12.12.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *