Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » List biskupa Dubrawskiego dotyczący tragedii w Winnicy

List biskupa Dubrawskiego dotyczący tragedii w Winnicy

Fot. Telegram „RealnayaWojna”, Radio Swoboda

Ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej bp Leon Dubrawski skierował do wiernych list wzywający do gorliwszej modlitwy i uczynków miłosierdzia.

Tragedia, która wydarzyła się 14 lipca 2022 r. w Winnicy, gdy rosyjskie pociski manewrujące po raz kolejny „odbierają życie cywilom, w tym dzieciom, dotknęła każdego ludzkiego serca” – zauważył biskup. Jako ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej wyraził kondolencje rodzinom ofiar i zapewnił o modlitwie w intencji ofiar „tego bez przesady aktu terrorystycznego i zbrodni przeciwko ludzkości”.

Biskup Dubrawski zaznaczył: „Niestety Rosja wybrała drogę śmierci i zła, zniszczenia i kłamstwa”, ale to oznacza, że „nie może wygrać. Ostatnie słowo zawsze należy do Boga, który nakazał nam kochać, a nie zabijać, tworzyć pokój, a nie rozpalać wojnę”. Biskup wezwał do modlitwy, aby Pan „oświecił serca rosyjskich okupantów i tych wszystkich, którzy przez swoje czyny, słowa i bezczynność wspierają ten nieuzasadniony rozlew krwi”.

Katolicy nie tracą nadziei na zwycięstwo i wiary w Boże Miłosierdzie. Dlatego pasterz wzywa wiernych swojej diecezji do gorliwej modlitwy, wytrwałości w czynieniu dobra i wierności Chrystusowej Ewangelii. „Niech łaska Boża ogarnie naszą Ojczyznę, anioły Boże strzegą naszych obrońców, a wstawiennictwo Matki Bożej i wszystkich świętych zamknie niebo nad Ukrainą i obdarzy nas pokojem” – kończy swój list-apel do wiernych diecezji kamieniecko-podolskiej biskup ordynariusz Leon Dubrawski.

Lidia Baranowska za: kmc, 19 lipca 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code