Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Libijscy powstańcy zgłosili o zaaresztowaniu 15 ukraińskich snajperów

Libijscy powstańcy zgłosili o zaaresztowaniu 15 ukraińskich snajperów

Zdjęcie pobrane z andyworthington.co.ukLibijscy powstańcy twierdzą, że podczas bitwy o dzielnicę Aba Salim, zostająca do tej chwili pod kontrolą sił Kaddafi, zabrali do niewoli ukraińskich obywateli.

Po zdobyciu rezydencji Kaddafi powstańcy jeszcze kilka dni próbowali wejść do miejskiej dzielnicy Aba Salim, jednak ich posuwanie się zwalniało się przez licznych snajperów na dachach domów i ochotników z ludności miejscowej, lojalnych reżimowi lidera Dżamachirii.

Przy tym, jak mówi przedstawiciele rebeliantów, w Aba Salimie wzięto do niewoli około 200 człowiek, w zasadzie – najemnicy z afrykańskich krajów. A także zatrzymane kilkudziesięciu snajperów, 15 z nich как twierdzą przedstawiciele rebeliantów są obywatelami Ukrainy.

W marcu MSZ Ukrainy zaprzeczył możliwości udziału obywateli Ukrainy w charakterze najemników w Libii. Wtedy środki masowego przekazu pisały, że w Bengazi rebelianci zestrzeliły samolot wojskowy sił powietrznych Libii i wzięli do niewoli jego pilota – obywatela Ukrainy. Środki masowego przekazu także twierdzą, że dziś w Libii lata około 23 ukraińskich pilotów wojskowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *