Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » «Fani» Pomaranczowej Rewolucji planują akcję na Majdanie

«Fani» Pomaranczowej Rewolucji planują akcję na Majdanie

Zdjęcie pobrano z justus.com.ua„Koalicja uczestników Pomaranczowej Rewolucji” podała prośbę do kijowskiej administracji o obchodach 22 listopada na Placu Niepodległości (Majdanie) ósmej rocznicyPomarańczowej Rewolucji”.

W ubiegłym roku akcję zabroniono uchwałą sądu, ale i tak na Majdanie zebrało się blisko 1,5 tys. osób, obchody skończyli się bójkami z milicją.

„Wyjdziemy na Majdan niezależnie od tego – otrzymamy pozwolenie, czy nie. Chcemy przypomnieć ludziom że władzę można pokonać, ona nie jest wieczna i może paść w każdej chwili. Niech cieszą się, jeżeli wszystko powtórzy się według scenariusza z 2004 roku. Ale może być nie tak spokojnie i bezboleśnie dla nich„, – oświadczył gazecie przewodniczący koalicji – Siergiej Mielniczenko.

Przedstawiciele zjednoczonej opozycji ze swoimi planami na świętowanie rocznicy „Rewolucji Pomarańczowej”na razie nie wyznaczyli się.

„Gdzie będziemy w tym dniu – pokaże życie. Teraz koncentrujemy się nad protestem pod CKW„, – powiedział jeden z liderów zjednoczonej opozycji Wiaczesław Kyrylenko.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *