Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Letnia Akademia w Toruniu 2018

Letnia Akademia w Toruniu 2018

W dniach 01-14 lipca 2018 roku w Toruniu odbyła się Letnia Akademia Kultury i Języka Polskiego.

Jej uczestnicy przyjechali do Polski z Ukrainy, Białorusi, Rosji i Kazachstanu, żeby lepiej poznać kulturę swoich przodków.

Pracownicy naukowi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika przeprowadzili 40 godzin zajęć dydaktycznych z języka polskiego (w dwóch grupach o różnym poziomie zaawansowania językowego). Były to teoretyczne podstawy języka polskiego oraz język w praktyce komunikacyjnej.

Uczestnicy wraz z przewodnikiem zwiedzali miasto Toruń (liczne muzea, galerie, zabytki, w tym rejs statkiem po Wiśle), Gdynię (statek-muzeum Dar Pomorza), Gdańsk (Stare Miasto Gdańsk z Katedrą Mariacką), Chełmno. Były to niezwykle interesujące spotkania z kulturą i historią Polski. Bardzo ciekawe okazały się także popołudniowe atrakcje: koncert plenerowy muzycznej Grupy MoCarta, film „Zimna wojna” reż. Pawła Pawlikowskiego w Cinema City i seans w Planetarium pt. „Lato pod gwiazdami”.

Na zakończenie każdy z uczestników Letniej Akademii otrzymał certyfikat, książkę o Toruniu „Pod skrzydłami Anioła”, audiobook – Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz ozdobny worek toruńskich pierników.

Każdy ze „studentów” czuł się w Toruniu jak w domu, odczuł polską gościnność i serdeczność i chciałby powrócić do tego miejsca jeszcze raz.

W swoim imieniu również chciałabym podziękować organizatorom Letniej Akademii Kultury i Języka Polskiego w Toruniu 2018 za wspaniałą organizację Akademii, a Studenckiemu Klubowi Polskiemu – za wsparcie i pomoc.

Lesia Janczewska, Studencki Klub Polski w Żytomierzu, 15.08.18 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code