Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Lato z Domem Polskim w Żytomierzu po raz siódmy

Lato z Domem Polskim w Żytomierzu po raz siódmy

Najpiękniejszy czas dzieciństwa to wakacji letnie. Odpoczynek na świeżym powietrzu, wesołe zabawy z przyjaciółmi, dużo owoców i słodyczy – czy nie jest to części dziecięce! I myśmy pragniemy, żeby nasze dzieci miały wesołe i szczęśliwe wakacji. Już przez 7 lat kontynuujemy projekt edukacyjny „Półkolonie letnie z nauczaniem języka polskiego „Lato z Domem Polskim”. Nie był wyjątkiem także rok bieżący – od 4 czerwca do 13 lipca odbyło się trzy turnusy projektu z udziałem ponad 70 uczniów I-VI klasy.

Program półkolonii układamy w taki sposób żeby skutecznie połączyć niezbędne zajęcia z wesołą zabawą. Na zajęciach językowych, które prowadzi pani Jana Kurnosowa, dzieciaki m.in. czytają polskie książeczki, uczą wierszyki, przygotowują mini-inscenizacje na uroczystość zamknięcia każdej edycji projektu.

Z wielkim zainteresowaniem zwiedzają uczniowie także zajęcia wokalne pod kierownictwem pani Larysy Bojko. Na zajęciach śpiewają już znane zarówno jak i nowe piosenki polskie, które prezentujowane są na finałowym koncercie. Tradycyjny repertuar naszego Lata to wesołe piosenki dziecięce „Familijny bluz”, „Tato już lato”, „Szkolny Rok & Roll”,

„Każdy kwiat to mój świat”, „Zielona muzyka”, „Idzie sobie tydzień”, „Domek krasnoludków” i inne.

W tym roku na projekcie zaproponowaliśmy naszym uczniom ciekawe wycieczki – do muzeum kosmonautyki, muzeum przyrody na Uniwersytecie Żytomierskim, do fabryki lodów RUD`. Także dzieci uczestniczyły w licznych warsztatach – poważnych biologicznych i farmaceutycznych oraz rozrywkowych – plastycznych w dziecięcej bibliotece, warsztatach z wyrobienia czekoladek w Lwowskiej cukierni czekolady. Nie zabrakło na projekcie zwiedzania kina i Żytomierskiego Teatru Lalek.

W ciągu dnia pod opieką studentek wydziału pedagogiki Uniwersytetu Żytomierskiego dzieci bawiły się na świeżym powietrzu, malowały, grały w gry rozwijające.

Na zakończenie każdej edycji – tradycyjny koncert dla rodziców z piosenkami, wierszykami, mini-inscenizacji w języku polskim i prezentacja talentów!

Projekt „Lato z Domem Polskim 2018” współfinansowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków otrzymanych z Kancelarii Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Dom Polski w Żytomierzu, 15.07.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code