Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Kursanci Narodowej Akademii Państwowej Straży Granicznej Ukrainy wzięli udział w szkoleniach w Polsce

Kursanci Narodowej Akademii Państwowej Straży Granicznej Ukrainy wzięli udział w szkoleniach w Polsce

Fot. depo

Zajęcia z kursantami odbyły się 21-25 czerwca w Lubaniu w Ośrodku Szkoleń Straży Granicznej. Program zajęć obejmował prezentację szerokiego zakresu zadań, uprawnień i działań realizowanych przez pracowników Straży Granicznej Rzeczypospolitej Polskiej w walce ze zjawiskami nielegalnej migracji w Polsce i Unii Europejskiej.

Przyszli ukraińscy pogranicznicy mieli okazję zobaczyć dydaktyczną bazę ośrodka, zapoznać się z nowoczesnym systemem działań polskiej i unijnej SG. Poznawali polską historię, kulturę i tradycje. W ostatnim dniu pobytu każdy kursant otrzymał certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

Dzięki kursowi Straż Graniczna otrzymała użyteczną wiedzę z zakresu prawa migracyjnego, która z pewnością przyda się na przyszłych stanowiskach oficerskich w Państwowej Straży Granicznej Ukrainy.

Przypomnijmy, że goście z Podola odwiedzili wychowanków Ośrodka Społeczno-Psychologicznej Rehabilitacji Dzieci „Podolańczyk”.

Lidia Baranowska za: depo, 7 lipca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code