Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Kupuj podolskie!

Kupuj podolskie!

Dania kuchni podolskiej zaprezentowano w Rzeszowie w ramach wystawy „Ekogala”.

Wydział gospodarki Rady Miasta Chmielnicki w ramach projektu „Kupuj podolskie” przedstawił produkcję przedsiębiorstw i restauracji, działających w dawnym Płoskirowie i okolicach na Wystawie Międzynarodowej Żywności Ekologicznej „Ekogala” (Targi Żywności Ekologicznej, Samorząd Województwa Podkarpackiego) w Rzeszowie.

Do odległego o ponad 400 kilometrów polskiego miasta z Rzeszów wyruszyli samorządowcy i przedsiębiorcy z b. Płoskirowa, między innymi przedstawiciele „Restauracji Szpigel”, „Iberii” producenta serów „Sani Food”.  Stoisko przedstawicieli Podola cieszyło się ogromną popularnością.

Tymczasem w samym Chmielnickim trwa akcja „Wspieramy lokalnego producenta – otrzymujemy reklamówkę!”, polegającą na kupieniu żywności na kwotę od 300 hrywien i wrzucenia zdjęcia zakupów do Internetu na specjalną stronę.

Taka akcja oprócz celu promowania produkcji od lokalnych producentów ma na celu także polepszanie ekologicznej sytuacji na Ukrainie i zmiany opakowań plastikowych na ekologiczne z papieru.

Franciszek Miciński, 19 grudnia 2018 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *