Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Kryzys humanitarny na granicy Ukrainy z Polską

Kryzys humanitarny na granicy Ukrainy z Polską

Kolejki  35 kilometrowe przed Medyką, cudzoziemcy pieszo docierający na polską granicę ze Lwowa, brak wody i warunków sanitarnych – to skutki rosyjskiej inwazji, które mogą obecnie obserwować mieszkańcy Sądowej Wiszni, Twierdzy i Mościsk.

Samochody często stoją pod dwie doby. Ich kierowcy, którzy przybyli z Czernihowa, Zaporoża i Charkowa są niewyspani, po dwóch dniach bez możliwości skorzystania z łazienki i bez możliwości kupienia czegokolwiek po drodze (przez puste sklepy).

Z pomocą przychodzą służby państwowe oraz miejscowe samorządy. 26 lutego Rada Miasta Sądowa Wisznia przy współpracy z siecią Rukawyczka oraz organizacją społeczną Szczyt i mieszkańcami miasta zorganizowała poczęstunek dla osób stojących w kolejce w okolicach Sądowej Wiszni. Dzieci i osoby z innych wrażliwych kategorii otrzymali kanapki i gorące picie, oraz bieżące informacje na temat sytuacji w obwodzie lwowskim.

Znaczną część uciekinierów to cudzoziemcy z krajów Afryki i Azji, którzy uciekają przed rosyjską inwazją do Polski. W związku z czym potrzebna jest pilna reakcja ONZ i OBWE na zbrodnicze działania putinowskiej Rosji.

Redakcja, mw,  27 lutego 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code