Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Królestwo Boże jak ziarenko jest – Zjazd Dzieci w Latyczowie

Królestwo Boże jak ziarenko jest – Zjazd Dzieci w Latyczowie

Źrodło - CREDODiecezjalny zjazd dzieci (Dzień Dziecka) w tym roku odbył się w Latyczowie  pod hasłem „Budujemy razem Królestwo Boże”. W tym spotkaniu uczestniczyło ponad 1100 dzieci z różnych parafii kamieniecko-podolskiej diecezji, z samej tylko winnickiej parafii Świętego Ducha na Zjazd pojechały 32 osoby w tym dzieci i osoby towarzyszące:  ks. wikary Tomasz Długosz, katechetka Pani Maria oraz pięcioro mam.

O godzinie 10.00 odbyła się rejestracja grup, a o 10.30 uroczyste przywitanie wszystkich uczestników przez organizatorów. Od początku spotkania młodym delegatom towarzyszył śpiew zespołu dziecięcego „Arka Noego” (w wersji ukraińskiej).

Ponieważ zaczął padać deszcz to kolejną część Zjazdu zdecydowano przeprowadzić w kościele. Było to przygotowanie do Mszy Świętej i sama Msza Św., którą celebrował  ksiądz biskup Leon Dubrawski. Podczas homilii ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej zwrócił uwagę na perłę – skąd ona pochodzi i jak się tworzy, w jakich trudnych i bolesnych warunkach powstaje. Taką perłą  jest dla nas zdobywanie Królestwa Bożego, do którego dążymy wszyscy razem.

Po Mszy był obiad – pyszna zupa i bułeczki, po którym przyszedł czas na zabawę. Dzieci, przechodząc od stanowiska do stanowiska, uczestniczyły w różnych grach: skoki w worku, przenoszenie wody łyżką, zbijanie balonów, malowanie rysunku na twarzy. Po zabawie wszyscy wyglądali bardzo kolorowo. W trakcie rozrywki wybrano królów i królewny oraz „uszyto” dla nich ubiory.

Następnie podczas uroczystej procesji, do udziału w której zaproszono wszystkie królewny i królów, ks. bp. Leon wniósł na plac największego Króla Jezusa w postaci chleba Eucharystycznego, odśpiewano Litanię Loretańską i  udzielono uroczystego błogosławieństwa. Ostatnim punktem programu było rozdanie ziarenek, które każde dziecko miało w domu posadzić w doniczce i pielęgnować przez cale lato, podlewając, usuwając chwasty i przynieść nową roślinkę na pierwszą katechezę w nowym roku szkolnym. Właśnie  tak mamy dbać o Królestwo Boże, jak o to małe ziarenko nam powierzone – pomagając jeden drugiemu, razem, wspólnie.

Redakcja, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *