Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » „Kresowiacy” i „Polonia” wspólnie powitali Świętego Mikołaja

„Kresowiacy” i „Polonia” wspólnie powitali Świętego Mikołaja

Dużo mniejsze rozmachem w porównaniu z Polską Wigilią w Filharmonii, ale też bardzo ciepłe i rodzinne spotkanie opłatkowe odbyło się z udziałem członków i dzieci dwóch winnickich polskich organizacji społecznych – Centrum Kultury i Rozwoju „Polonia” i Stowarzyszenia Polonijnego „Kresowiacy”.

W imprezie, która składała się z dwóch części – bożonarodzeniowego koncertu, w którym wziął udział zespół artystyczny „Kresowiaczki” oraz dzieci z „Polonii” i wizyty Świętego Mikołaja z łamaniem się opłatkiem i skromnym poczęstunkiem, uczestniczyła także udział Edyta Niedźwiedzka, konsul KG RP w Winnicy.

Spotkanie, które odbyło się na sali klubu sportowego „Merkury”, trwało blisko godzinę. Goście, którzy przybyli by w nim uczestniczyć, posłuchali i zaśpiewali kolęd „A wczora z wieczora”, „Do szopy, hej pasterze” w nowoczesnej aranżacji i z wykorzystaniem fletów i dzwoneczków a także zobaczyli bożonarodzeniowe przedstawienie z wierszami o Mikołaju, Nowym Roku i narodzeniu Dzieciątka Jezus.

Organizatorami imprezy byli Maria Kozyrska (prezes CkiR „Polonia”) i Jerzy Wójcicki (SP „Kresowiacy”). Bożonarodzeniowy repertuar dziecięcego zespołu „Kresowiaczki” przygotowała Antonina Zajcewa, a Świętemu Mikołajowi pomagał Wacław Siwajew.

Red., bwp


Zdjęcia ze spotkania opłatkowego w Winnicy

{morfeo 482}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code